O naší škole

Obecná charakteristika školy

Velikost školy

  • Kapacita školy: 100
  • Počet tříd: 4
  • Počet pracovníků: 15

9 pedagogů, 5 provozních zaměstnanců, 1 asistent pedagoga, 1 školní asistent

4.trida 010

Lokalita školy

Mateřská škola Hellichova je umístěna v Seminářské zahradě na úpatí Petřínských sadů, v klidné městské části centra Prahy 1 a v blízkosti lanové dráhy na Petřín. 

U mateřské školy je rozhlehlá zahrada umožňující pohybové aktivity dětí (míčové hry, jízda na koloběžkách a odrážedlech, průlezky, pískoviště, letní brodítko) 

233_big
231_big

Charakter a specifika budovy

Hlavní budova Mateřské školy Hellichova je realizována jako dvoupodlažní objekt. Prošla četnými rekonstrukcemi a její vzhled dnes připomíná spíše vilku obklopenou zahradním komplexem. V prvním patře jsou dvě třídy určené pro nejmladší děti a mají samostatný vchod. Druhým vchodem se dostáváme do druhého patra, kde jsou další dvě třídy určené pro „předškoláky“. Škola je obklopena nádherným přírodním i kulturním prostředím. Za komplexem školy se z jedné strany tyčí panorama Pražského hradu a Petřínské rozhledny (rozhledna je logem naší školy) a na straně druhé je okolí školy obklopeno nádhernými Petřínskými sady. Zdravé a chutné stravováním nám umožnuje realizovat vlastní školní kuchyně, která se společně s dvěma jídelnami nachází v suterénu budovy. Veškeré zařízení a chod kuchyně splňují předepsaná hygienická opatření. 

K pohybovým aktivitám dětí využíváme vlastní tělocvičnu, která nabízí dostatek prostoru pro organizované pohybové aktivity. Zařízení a vybavení tělocvičny je pořízeno z účelových prostředků od zřizovatele a sponzorských darů od rodičů. 
Jsme školou v centru Prahy, která se může pyšnit rozsáhlou školní zahradou. Její součástí jsou dvě centra, každé z nich má vlastní pískoviště, průlezky a další herní prvky. 
Jednotlivá hřiště jsou přizpůsobené ergonomii dětí. Jedno splňuje požadavky nejmladších předškolních dětí a druhé je přizpůsobené k aktivitám starších předškoláků. 

20220614_072536
20220617_082557

Informace z historie školy

Mateřskou školu a jesle nechala v Seminářské zahradě postavit Městská spořitelna v letech 1936-1937 a nesla jméno prvního pražského primátora dr. Karla Baxy. Mateřská škola byla otevřena pro děti v lednu 1938. V té době to byla moderní budova plná slunce se zahradou, hřištěm, dětským bazénem a velkou tělocvičnou.