Nadstandardní aktivity

Nadstandardní aktivity – kroužky

Nadstandardní aktivity probíhají v odpoledních hodinách. Nejsou součástí vzdělávacího programu školy. Z velké části jsou určené prioritně pro děti v povinném předškolním roce.

Nabídku jednotlivých kroužků a rozvrh nalezte níže. Zápis probíhá v období září. První lekce začínají 23. 9. 2024 a končí 29. 5. 2025. Většina kroužků je realizovaná prostřednictvím společnosti KROUŽKY.CZ viz. sekce AKTUALITY. Kroužky vedou učitelky naší školy.

V nabídce aktivit můžete také najít hudebně-pohybový kroužek TANEČKY, který u nás vyučuje paní Kolbová z klubu KolbDance a má zde velmi úspěšnou a dlouhodobou tradici.

ZMĚNA NABÍDKY KROUŽKŮ VYHRAZENA.

children-with-their-hands-up
jog

JÓGA

V kroužku jógy se děti hravou formou seznámí s jednotlivými cviky jógy, později se naučí i krátké sestavy. Pro zdravý vývoj dítěte jsou nejdůležitějšími návyky správný postoj a dýchání. Děti se učí ovládat své tělo, dech.

Pro zdravý rozvoj dítěte je důležitá i psychika, jak se dítě cítí, proto jsou naše lekce spojené s dobrou náladou a smíchem.

Kroužek povede paní učitelka z MŠ Hellichova. Děti cvičí na koberci a by měly mít pohodlné oblečení. Dětem je poskytnut všechen potřebný materiál a pomůcky.

Aktivita v hodná pro děti ve věku 4-6 let.

Trénink: pondělí 15:00 – 15:45

KREATIVNÍ TVOŘENÍ

Děti si v kroužku kreativního tvoření vytvářejí vztah k výtvarnému a estetickému umění. Tvoří, hravou formou objevují různé materiály (papír, textil, sklo, přírodniny atd.) a výtvarné techniky (kresba, malba, hry s otisky, lepení, frotáž atd.)

Inspirací našeho tvoření jsou roční období, lidové tradice, příběhy a vše, co nás obklopuje.

Kroužek povede paní učitelka z MŠ Hellichova. Aktivita v hodná pro děti ve věku 5-6 let.

lekce: úterý 13:45 – 14:30

tvoreni
bss

DRAMATICKÁ VÝCHOVA ANEB HRAJEME SI S POHÁDKAMI

Divadlo a dramatická výchova vychází z přirozené dětské hry „na něco” nebo „na někoho”.  Metody, které v kroužcích používáme, umožní dětem nahlédnout do příběhu zevnitř, vnímat a prožívat ho všemi smysly, přinášet do vyprávění své podněty a tím ovlivňovat děj.  Součástí náplně tohoto kroužku bude nácvik dýchání, mluvení, smíchu i pláče, zpívání a pohybu v prostoru. Děti se seznámí s různými technikami a metodami dramatické výchovy (technika řeči, živé obrazy, brainstorming atd).

Tématem lekce jsou různé lidové i současné pohádky, příběhy, pracujeme s básničkami, říkadly, hudbou i písněmi. Kroužek povede paní učitelka z MŠ Hellichova. Aktivita v hodná pro děti ve věku 5-7 let.

Zaměření kroužku

Celostní rozvoj dítěte, především se zaměřujeme na rozvoj kreativity, osobnosti dítěte a podporujeme jeho schopnost spolupráce.

lekce:  středa 15:00 – 15:45     /     15:45-16.30

ANGLIČTINA S PADDINGTONEM

Kroužek angličtiny je uzpůsoben věku dětí. Průvodcem lekcí je medvídek Paddington a jeho kamarádka Judy.

V našem kroužku angličtiny se hravým způsobem děti seznamují s anglickými slovíčky , prostřednictvím her, písniček a říkadel. Nezahlcujeme děti novými slovíčky. Během roku se naučí 100-150 slov, ale dokáží je použít ve větách.

Tématem lekce vždy provází medvídek, který děti seznamuje v angličtině s barvami, čísly, předložkami, hovoří s dětmi o různých věcech – Vánoce, Velikonoce, jejich oblíbené hračky apod.) Kroužek povede paní učitelka z MŠ Hellichova. Aktivita v hodná pro děti ve věku 5-7 let.

lekce:  čtvrtek  15:00 – 15:45        /         15:45-16.30

bss

TANEČKY

Začít tancovat lze skutečně v každém věku! Naučí se to děti chodící do školky, školou povinní, s talentem i bez něj. V jednotlivých lekcí děti trénují základní pohybová cvičení s prvky gymnastiky. Vyjadřují hudbu vlastním tělem.  Aktivita v hodná pro děti ve věku 4-6 let.

trénink: úterý 15:30 – 16:30 h.

ROZVRH LEKCÍ Čas
PO: JÓGA
od 15.00-15.45 h.
ÚT: KREATIVNÍ TVOŘENÍ
od 13.45-14.30 h.
ÚT: TANEČKY-pí. Kolbová
od 15.30-16.30 h.
ST: DRAMATICKÝ KROUŽE 1. SKUPINA
od 15.00-15.45 h.
ST: DRAMATICKÝ KROUŽE 2. SKUPINA
od 15.45-16.30 h.
ČT: ANGLIČTINA S PADDINGTONEM 1.SK.
od 15.00-15.45h.
ČT: ANGLIČTINA S PADDINGTONEM 2.SK.
od 15.45.-16.30 h.